eTwinning у Руденківській школі

Сергій Теплов та ітвіннери Світлана Лях і Тетяна Бабійчук взяли участь у eTwinning Annual Conference в Брюсселі

22-24 жовтня в Брюсселі відбулася eTwinning Annual Conference 2015, яка зібрала понад 500 ітвіннерів з усієї Європи. Цього року подія була присвячена 10-річчю eTwinning і темі розвитку в учнів активної громадянської позиції. Учасниками конференції від України стали керівник програми Сергій Теплов та вчителі Світлана Лях (Руденківська загальноосвітня школа I-III ст.) і Тетяна Бабійчук (Ліцей № 12, Рівне).

У рамках конференції перед учасниками виступили: генеральний директор з питань освіти та культури Єврокомісії; віце-президент, міністр освіти та культури Вавілонського регіону Бельгії;  директор Фонду громадянської освіти Брістольського університету (Великобританія); президент Міжнародної федерації «Планета людей» Болонського університету (Італія).

У своїх виступах спікери торкнулися теми виховання молоді з активною громадянською позицією та популяризації ідей толерантності, рівності, демократичних цінностей і мирного співіснування, в тому числі за допомогою проектів eTwinning. 

Також вчителі взяли участь у практичних  воркшопах . Зокрема, навчилися ефективно використовувати планшети та цікаві онлайн-інструменти у проектній діяльності: опанували сервіси для швидкого опитування, обробки фото та відео, створення інтерактивних презентацій та електронних книг; розглянули приклади успішного планування проектів; обговорили важливість міжпредметної співпраці та використання ІКТ для формування в учнів компетенцій ХХІ ст.

Окрім воркшопів та виступів, не менш важливою частиною заходу, традиційно, стало живе спілкування ітвіннерів й активний обмін професійним досвідом, ідеями та натхненням.

Відгуки учасників:

Світлана Лях:

«Дякую за запрошення на конференцію, участь в якій дала мені дивовижний досвід. Цей захід вирізнився широким колом питань і високим професійним рівнем учасників. Я була у захваті від змістовності воркшопів, насолодилась атмосферою професійного підходу до роботи. Конференція дала мені змогу проявити себе й інакше подивитися на деякі речі в моїй роботі. Усі воркшопи були цікавими й динамічними. Дружня атмосфера сприяла плідній співпраці учасників та залишила після себе найкращі враження. Я познайомилась із учителями, що збагатили мене досвідом, який я привезла у свою школу, район, область. Також зустрілася з ітвіннерами із групи «Creative classroom», членом якої я є. «Life suffocates without dream» - моя мрія збулася, я щаслива».

Тетяна Бабійчук: «Конференція стала значущою подією для кожного учасника. Стільки освітян, нової інформації, вражень! Уся освітня спільнота Європи була відкрита для діалогу та надзвичайно дружня (незалежно від посади, статусу).Відчутно, що європейські цінності та поняття демократії справді шануються у країнах Європи. Брюссель, як і інші європейські столиці, береже свій старовинний колорит, історію, але радо зустрічає всіх: багатих і вбогих, білих і чорних, близьких і чужих. Він офіційний і стриманий, але толерантний і доступний. Він дивовижний, як і традиційне мереживо, і неперевершений, як бельгійський шоколад... Висловлюю щиру вдячність PSA в Україні за цю неймовірну можливістьдосвід, який надихає до творчості; незабутні враженнята підтримку».

http://etwinning.com.ua/